کارن آلتای تولید کننده ساندویچ پانل سقفی و دیواری
خط ویژه

بارگیری ، حمل و تخلیه ساندویچ پانل

مشتری گرامی
از اینکه ساندویچ پانل کارن را انتخاب نموده اید بسیار خرسندیم و امیدواریم بتوانیم اعتماد شما به این محصول را پاسخی شایسته دهیم. محصول انتخابی شما یکی از بهترین و با کیفیت ترین ساندویچ پانل های کشور بوده که تمامی استاندارد های لازم را دارا میباشد . جهت تهیه این محصول از بهترین مواد اولیه و پیشرفته ترین خط تولید استفاده شده است و شما مصرف کننده گرامی، میتوانید با آرامش خاطر محصول خریداری شده را استفاده نمایید و این اطمینان را به شما می دهیم که همواره در کنار شما خواهیم بود. بی شک هزینه های زیادی جهت تهیه این محصول صرف شده است و در صورت عدم رعایت برخی از موارد ، زیان های قابل توجهی متوجه شما خواهد گردید. لذا توصیه میکنیم به موارد مندرج در این دفترچه به صورت کامل توجه نموده و تمامی نکات را رعایت نمایید تا انشا ا… بدون کوچکترین صدمه و آسیب ، محصول خود را مونتاژ نموده و از مزایای آن بهره مند شوید.

فصل اول : نحوه صحیح بارگیری


بارگیری ساندویچ پانل در کارخانه ها معمولا با استفاده از لیفت تراک صورت میگیرد. پالت ها بسته به نوع ، ضخامت و تعداد پانل ها تشکیل میشوند و بعد از آماده سازی پالت ، اپراتور لیفت تراک با توجه به تجریه ی خود ، چنگال های لیفت تراک را در محل هایی که تعادل پالت را نگاه دارند قرار داده و پالت را بلند کرده و در کامیون تخلیه میکند.
برخی از کارخانه ها با استفاده از جرثقیل بارگیری مینمایند که در این روش میبایست دقت کرد که تسمه های جرثقیل در محل های مشخص شده قرار گرفته و به هیچ وجه تسمه در وسط پالت قرار نگیرد.


فصل دوم : نحوه صحیح حمل


جهت حمل ساندویچ پانل معمولا از کامیون استفاده میشود . با توجه به طول برش ساندویچ پانل نوع کامیون مشخص میشود . در نوع کامیون میبایست دقت کرد که پانل های انباشته شده ارتفاعی بیشتر از 200 سانتیمتر نداشته و عرض بیشتر از اتاق کامیون را اشغال نکنند . با توجه به اینکه پانل ها معمولا روی کامیون های کفی بارگیری و حمل میشوند، میبایست توسط تسمه ی پارچه ای آنها را مهار کرد . هر کامیون میبایست حداقل 6 تسمه داشته باشد تا حداکثر هر دو متر یک تسمه به پانل ها بسته شود. دقت : بعد از هر 100 کیلومتر رانندگی، میبایست تسمه ها توسط راننده کنترل شده و مجددا سفت گردند. سرعت توصیه شده برای حمل ساندویچ پانل حداکثر 80 کیلومتر بر ساعت میباشد. جهت جلوگیری از کثیف شده پانل ها میبایست روی آنها هنگام حمل چادر کشید.


 

فصل سوم : نحوه صحیح تخلیه


جهت سالم نگه داشتن پانل ها مهمترین بخش ، نحوه تخلیه آن است . در زمان تخلیه میبایست به نکات زیر دقت کرد: تخلیه ساندویچ پانل با جرثقیل یا لیفت تراک صورت میگیرد.. درهر دو حالت میبایست از اپراتورهای باتجریه استفاده نمود . قبل از تخلیه میبایست محل تخلیه مشخص شده و زیر پالت یا تخته های مناسبی در محل قرار گیرد تا پانل ها با فاصله از روی زمین قرار بگیرند. محل تخلیه میبایست تراز بوده و فاقد هر گونه شیب باشد.
نحوه تخلیه با لیفت تراک : در این روش می بایست چنگال های لیفت تراک را طوری زیر پالت قرار داد که تعادل پالت حفظ شده و هنگام بلند کردن ، پالت دچار حرکت یا نوسان نشود . دقت : اپراتور لیفت تراک حتما میبایست تجربه کافی در مورد تخلیه کالاهای مشابه را داشته باشد.
نحوه تخلیه با جرثقیل : در این روش می بایست جرثقیل مجهز به شاهین ( lifting beam ) و تسمه های پارچه ای مناسب باشد تا هنگام بلند کردن آسیبی به سطح پانل وارد نشده و در حالت تعادل کامل پانل ها بلند شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت کارن آلتای می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح