ساندویچ پانل

آکوستیک صنعتی

سیستم های ساند پروف صنعتی با استفاده از پانل پشم سنگ
در برخی از کارخانه های تولیدی و یا مکان های خاص، صدای تولید شده از کارکرد دستگاه ها برای کارگران قابل تحمل نمی باشد و عملا کارکردن در آن ناحیه را غیر ممکن میسازد و یا در بلند مدت موجب بروز بیماری های خطرناکی می شود. همچنین در برخی موارد به دلیل صدای بسیار زیاد تولید شده، برای همسایگان نیز بسیار زیاد می باشد که در این مواقع ناگزیر به طراحی و ساخت سیستمی می باشیم تا صدای تولید شده را تا حد قابل تحمل برای انسان کاهش دهد. (40 تا 50 دسی بل) به این نوع پوشش ها ساندلس (soundless) یا ساند پروف (sound proof) می گویند.
شرکت کارن آلتای مفتخر است برای اولین بار در کشور و با استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ و پانل های اکوستیک، سالن های تولیدی و اجتماعی بزرگ را به صورت ساندپروف طراحی و اجرا نماید .

انواع پلان ساند پروف
در حالت اول کل سالن مورد نظر ساند پروف می گردد. معمولا این کار را جهت کاهش صداهای مزاحم به ساختمان های اطراف انجام می دهند. به طور خلاصه دیوار و سقف سالن طراحی شده و تمامی این قسمت ها توسط متریال های مخصوص ساندپروف می شوند. این کاربرد اکثرا در سالن هایی که ژنراتور های تولید برق در آنها قرار گرفته و معمولا اپراتور در بیرون از سالن وضعیت را مونیتورینگ می نماید استفاده می شود.
در حالت دوم و معمولا جهت کاهش هزینه اطراف دستگاه مولد صدا را به شکل دیوار و محصور ساند پروف طراحی می کنند، معمولا سقف این حصار به صورت متحرک بوده و درب هایی جهت ورود و خروج نیروهای انسانی در آن تعبیه می شود.